BASKETBALL COACHING

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ ΣΤΟ BASKETBALL

ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 10, στις Παρ Δεκ 03, 2010 10:03 am
Πρόσφατα Θέματα
» search engine seo backlink service
Δευ Αυγ 01, 2011 2:38 am από Επισκέπτης

» απορια για την θεση του 1
Δευ Ιουν 27, 2011 4:10 pm από cruzeiro

» απορια για την θεση του 1
Δευ Ιουν 27, 2011 4:09 pm από cruzeiro

» SUMMER CAMP
Τετ Μαϊος 25, 2011 10:00 pm από pap

» Ατομικες προπονησεις
Τρι Μαϊος 10, 2011 1:33 am από Επισκέπτης

» Ασυμβίβαστο Παίκτη-Προπονητή
Παρ Μαϊος 06, 2011 10:48 am από Babisg80

» ΥΠΕΡΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΟ ΑΞΟΝΑ
Παρ Μαρ 25, 2011 9:17 pm από takis73

» All-star σεμινάριο από τον ΣΕΠΚ στην Αμαλιάδα
Πεμ Μαρ 10, 2011 10:31 am από Admin

» ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ Η ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΓΩΝΑ? ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΟΙ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ Η ΟΧΙ?
Τρι Μαρ 08, 2011 1:58 pm από Admin

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
.
ΩΡΑ
COACHBASKETBALL.GR
Analytics

Μοιραστείτε | 

Ερωτησεις σχετικα με ξεκινημα ενασχολησης με προπονητικη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Panos Ch

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Ερωτησεις σχετικα με ξεκινημα ενασχολησης με προπονητικη   Τετ Ιαν 26, 2011 9:05 pm

Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα.
Ζητω συγνωμη, γιατι κατα πασα πιθανοτητα το ποστ μου εχει δημιουργηθει σε λαθος τομεα.

Ειμαι 24 ετων και τελειωνω τις σπουδες μου στο Πανεπιστημιο Πειραια, τμημα Πληροφορικης.
Απο οτι καταλαβενετε δεν εχω αμεση σχεση με τη προπονητικη παρολα αυτα ειναι κατι που εχω σαν "ερωτα" εδω και καποια χρονια και θελω να δω αν μπορω να ασχοληθω με αυτο. Εχω φυσικα αρκετα χρονια ερασιτεχνικης εμπειριας ως παιχτης σε τοπικες ομαδες.

Σε πρωτη φαση θα με ενδιεφερε κυριως να ασχοληθω με νεα παιδια, ειτε ως προπονητης, ειτε ως scout(αν αυτα τα δυο δε ταυτιζονται).

Η απορια μου λοιπον ειναι μια αλλα βασικη. Πως μπορει καποιος, που δεν ειναι αποφοιτος ΤΕΦΑΑ να ασχοληθει με τη προπονητικη. Υπαρχουν καποια σεμιναρια που μπορω να παρακολουθησω, τα οποια φυσικα να μη με "γδυνουν", φοιτητης γαρ(π.χ. ωραιο το σεμιναριο με Obradovic, Messina, Renenses της FIBA, αλλα δε μπορω να δωσω τοσα χρηματα). Ειναι καλυτερο να βρω εναν ανθρωπο να μαθω διπλα του?
Εχω προσπαθησει να ερθω σε επικοινωνια με καποιες τοπικες ομαδες αλλα ειναι σχεδον αδυνατο.
Οποιαδηποτε προταση ειναι παραγματικα ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων,
Χουβαρδας Παναγιωτης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
sas
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτησεις σχετικα με ξεκινημα ενασχολησης με προπονητικη   Παρ Ιαν 28, 2011 8:45 am

ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΕΦΑΑ.
ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΓΝΓΚ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΚ

ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΧΟΛΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ....... (ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!)

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΣΕΠΚ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ (Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ Η Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ )

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΒΟΗΘΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ....

irene92
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτησεις σχετικα με ξεκινημα ενασχολησης με προπονητικη   Τρι Φεβ 08, 2011 3:16 pm

kalispera spoudazw proponitiki k tha parw tou xronou eidikotita basket..egw spoudazw se idiwtiki sxoli(iek) einai 2 xronia i foitisi..eixa perasei tefaa alla ektos athinwn k den piga..ta iek einai mia arketa kali lusi
takis73

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: ΙΕΚ προπονητικής   Τρι Φεβ 08, 2011 6:55 pm

καλή λύση τα ΙΕΚ μπορεί να είναι, αλλά μην ακούς τον Παπανδρέου που λέει: ¨Λεφτά υπάρχουνε¨... ??? lol!
takis73

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: ΙΕΚ προπονητικής   Τρι Φεβ 08, 2011 6:58 pm

και επίσης, μιλάμε κυρίως για την επαρχία. στην επαρχία δεν υπάρχουν ούτε ΙΕΚ ούτε τίποτα. Σχολή του ΣΕΠΚ θέλουμε και σύντομα. μας πήραν και τα χρόνια (38) στα 40 τέλος λέει...

Ερωτησεις σχετικα με ξεκινημα ενασχολησης με προπονητικη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
BASKETBALL COACHING :: ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ-
Μετάβαση σε: